قالب بتن چیست ؟ و انواع قالب های بتن ویرگول

قالب بتن چیست ؟ و انواع قالب های بتن ویرگول

طول دقیق کف پوتر و آویز به قطعات به کار برده بستگی دارد و در ساختمانهای مختلف متفاوت است. برای افزایش مقاومت تیرها از پشت بندهای خاصی که با آنها دستک تیر گفته می شود استفاده می شود. ورقهای فلزی را پهن کرده که به عنوان قالب زیر بتن استفاده می شوند. از این قالب نیز همانند قالب پلای وود میتوان به دفعات استفاده کرد. مواد قالب باید ارزان و در دسترس باشد تا برای دفعات بعد نیز بتوان از آن استفاده کرد. قالب باید به گونه ای ساخته شود که بتوان قطعات آن را بدون آسیب زدن به بتن جدا کرد.

  • در کنار این مشکلات، انعطاف پذیری چوب بسیار بالا است که می توان در کنار سایر سازه ها از آن استفاده کرد.
  • البته با توجه به اینکه ممکن است در ابتدای کار مجبور به صرف هزینه قابل توجهی برای تهیه این نوع قالب بتن ریزی باشید اما دفعاتی که از آن استفاده می ‌کنید به طور کلی هزینه های شما را در پروژه های متوالی کاهش می‌دهد.
  • انجام فرایند ملات ریزی با استفاده از این نوع قالب کمک شایانی به ساخت سازه هایی با جلوه زیبایی، توان مقاومتی بالا و افزایش کیفیت طول عمر سازه می کند.
  • سازه های بتنی مزیت های زیادی مثل استحکام و مقاومت بسیار بالا دارند.
  • درواقع همبندی دقیق و مستحکم قالب های فلزی در کیفیت قالب فلزی بتن از نقشی مؤثر برخوردار می باشد.
  • قالب بتن یکی از مهم ترین عواملی است که بر کیفیت و دوام سازه ها موثر است، از این جهت قبل از خرید جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در طراحی و تولید این قالب ها اصرار بر شکاف و درز آنها دارند، طوری که این روزنه ها استحکام و دوام اسکلت را بر هم نریزند. اسکلت های تونل ها، ستون ها، بناها، پل ها و پیاده رو جزء این دسته اسکلت های فلزی به حساب می آیند. مسلما در ساخت این محصولات با تاکید بر کاربرد، نوع و جرم مواد مورد نظر از فلزات مختلفی استفاده کرد.

بهترین جنس قالب بتن چیست؟

برای مواردی که دستیابی به یک سطح باکیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است، وجود لکه به هیچ عنوان قابل قبول نخواهد بود. وجود لکه‌های هیدراتاسیون بر روی سطح بتن نشان‌دهنده هیدراتاسیون ناقص سیمان، مقاومت کم و دوام پایین سطح بتن کارخانه قالب بتن است. گرما و سرمای بیش از حد، باعث ایجاد مشکلاتی در انتخاب مواد سازنده قالب و محافظت از آن‌ها می‌شود.

مقالات قالب بندی بتن

قالب های فلزی بتن یکی از پرکاربردترین قالب های مورد استفاده در صنعت ساختمان می باشد که برای دوام بیشتر بتن و شکل دهی به آن به کار می روند. این قالب ها در انواع مختلف با ابعاد متنوع به بازار عرضه شده اند. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی قالب های فلزی بتنی و راهنمای خرید آن بپردازیم. در صنعت ساخت و ساز، از ابزاری برای شکل گیری بتن تازه و رسیدن به مقاومت کافی بتن استفاده می شود، که به آن قالب بتن می گویند. قالب بتنی یکی از مهمترین عوامل در استحکام سازه ها می باشد، از این رو انتخاب قالب مناسب برای بتن ریزی دارای اهمیت زیادی می باشد.

گروه صنعتی سیویل سان سفارش تجهیزات فلزی قالب بندی بتن را برای مشتریان خود آسان نموده است. خرید قالب بتن و تجهیزات فلزی قالب بندی بتن همیشه دغدغه پیمانکاران ساختمانی بوده و هست. فروشگاه سیویل سان کلیه تجهیزات فلزی که در قالب بندی مورد نیاز است را تولید و به فروش می رساند. شما مشتریان عزیز می توانید از چند طریق سفارش خود را ثبت نمایید.

برای مثال قالب بتنی که برای پروژه های عمرانی مسطح استفاده می شود از ۳ تا ۱۲ اینچ قابل تغییر است. زیرا بیشترین مقدار بتن در زیر بنای پروژه های عمرانی مسطح استفاده می شود. قالب های بتن فلزی سایزهای استانداردی را دارند که از عرض های ۱۰ سانتی متر با مضربهای عدد ۵ شروع می شود و تا عرض های ۵۰ سانتی متر تولید میشوند. قالب های بتن فلزی فولادی گالوانیزه با پوشش گالوانیزه ای که دارند در مقابل فرسایش، پوسیدگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم می شوند. از قالب بتنی چوبی در مناطقی که قیمت نیروی کار ارزان تر از مناطق پر بازده است بیشتر استفاده می شود و مقرون به صرفه تر است. در دهه‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ میلادی بین سال‌های ۱۳۴۰ تا ۱۳۶۰ شمسی توسعه شهرسازی در شوروی سابق سرعت خیلی بالایی گرفت.

درواقع قالب بتن یک سازه موقت محسوب می شود که پس از انجام وظیفه موردنظر از سازه جدا می گردد. قالب های بتن در انواع مختلف چوب، آجر و یا فلز می باشد که انتخاب نوع قالب موردنظر بستگی به نوع پروژه، هزینه برآورد شده و زمان در دسترس جهت اتمام پروژه دارد. قالب فلزی بتن شامل ظروفی می باشد که با شکل و شمایل خاص خود جهت نگهداری آرماتور و بتن خیس تا زمان شکل گرفتن و خشک شدن بتن مورداستفاده قرار می گیرد. معمولاً از قالب فلزی بتن جهت پروژه های با عمق پی زیاد، قالب بندی فونداسیون، ستون های بتن، دیوارها و حتی اتوبان سازی استفاده می کنند چراکه دارای استحکام و مقاومت بالاتری نسبت به سایر قالب ها دارند. در حالت کلی جالب است بدانید که قالب بندی بتن قسمت عمده ای از مخارج ساخت و اجرای اسکلت های بتنی و اجزای بتنی ساختمان را به خود اختصاص می دهد. همان طور که در سایر مقالات از سری نوشتارهای پرشین سازه همواره به آن اشاره کردیم، بتن یکی از پرکاربردترین مصالح در ساختمان سازی است که از سیمان و مصالح درشت تشکیل شده و به عنوان اتصال دهنده در ساختمان سازی کاربرد دارد.