خرید بازی فکری کودکان + بهترین اسباب بازی فکری برای کودکان رایاد-توی لگو

همین امر باعث می شود، پازل ها جز تاثیرگذارترین اسباب بازی کودکان برای یک ساله به شمار بروند. هنگامی که کودکان به دوره ی یک سالگی وارد می شوند؛ حرکت و فعالیت آن ها افزایش می یابد و بازی آن ها با دوره ی ساده نوزادی تغییر می کند. این دوره زمانی برای بازی با اسباب بازی های آموزشی است، که به کودک کمک می کنند، یادگیری و توانایی صحبت کردن را تقویت کنند و راه رفتن آن ها را سرعت بخشند. نکته ی قابل توجه اینجاست که ممکن است، همه بچه ها هنگام رسیدن به یک سالگی، به رشد مشترکی نرسیده باشند.

  • پخش اسباب بازی دنیای کودکان در محله بازار تهران و در خیابان پانزده خرداد،خیابان اهنگر ها،خیابان کمال بشیری واقع شده است.
  • بازی با این تخته سنگ‌ ها به این صورت است که با فاصله نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک بر روی زمین قرار داده می شوند و کودکان می توانند بدون دست زدن به زمین از یک سنگ بر روی دیگری حرکت کنند.
  • این اجزا شامل چشم و بینی پلاستیکی و عروسک ها و اسباب بازی های توپُر می باشد.
  • اسباب بازی ها به کودکان کمک می کنند تا به شکل بهتر و ساده تر این مهارت ها را بیاموزند.
  • پخت و پز ساده و فعالیت های آماده سازی غذا برای توسعه مهارت های روزمره و خلاقیت عالی هستند.

هدف استفاده از این فلش کارت‌ها نیز کمک به تحصیل و افزایش اعتماد به نفس کودک است. با اینکه از لحاظ فنی این فلش کارت نوعی اسباب بازی نیست اما یادگیری بوسیله آن دست مجله خبری اسباب بازی کمی از سرگرمی یک اسباب بازی ندارد. اهمیت بازی و اسباب بازی فکری کودکان در مزایا و اثرات مثبت و سازنده‌ای که بر فرایند رشد و نمو کودکان می‌گذارد، نهفته شده است.

۲- جنس اسباب بازی

البته فراموش نکنید که هوش ابعاد و انواع گوناگونی دارد و هر بازی‌ای نیز موجب تقویت هوش کودکان نمی‌شود، ما در مقاله‌ای جداگانه به معرفی «بازی‌ های تقویت هوش کودکان» پرداخته‌ایم که اگر مایل باشید می‌توانید به آن مراجعه کنید. در تصمیم گیری برای اینکه چه اسباب بازی برای کودکان مناسب است، اسباب بازی هایی که تعامل را یاد می دهند، گزینه خوبی هستند. بازی‌های تعاملی مانند پازل، بازی‌های رومیزی و دومینو به بچه‌های ۷ سال به بالا کمک می کنند تا با هم سن های خود بازی کنند. یک ویژگی اسباب‌بازی خوب این است که تا حد امکان در پیوند با زندگی واقعی و روزمره باشد. کودکان والدین خود را می‌بینند که هرروز با اشیایی کارهای روزانه را انجام می‌دهند.

بازی های فکری می تواند سبب رشد فکری و رشد خلاقیت در کودکان شده و توانایی های آنها را افزایش دهد. در فرایند بازی کودکان صبر و شکیبایی، رعایت نوبت و قوانین بازی را یاد می‌گیرند. در این بازی ساده و در عین حال جذاب، کودکان چگونگی مهارت های اجتماعی و ارتباطی با دیگران و هنر نقش آفرینی را فرا می‌گیرند و در نهایت اعتماد به نفس آن‌ها افزایش می‌یابد. اسباب بازی های برقی که به طرز نامناسبی ساخته، سیم پیچی یا استفاده می شوند، باعث برق گرفتگی یا سوختگی می شوند.

تخته مهارت‌های پایه

این بازی دستور العمل و قوانین خاصی ندارد، تمام قوانین بازی را شما تعیین می‌کنید. از کودک خود بخواهید که ستون‌های چوبی را که همرنگ هستند در یک ردیف قرار دهند. در مسیر شغلی هم معمولا افرادی که بهتر می‌توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌کنند چراکه می‌دانند چگونه با دیگران گفتگو کرده، از نظرات خود دفاع کنند و یا با افراد دوست شوند. اسباب بازی هایی نظیر جغجغه، اسباب بازی های پرشده و دندان گیر، باید به اندازه ای بزرگ باشند که در گلوی کودک گیر نکنند. اسباب بازی های بیرون از خانه را مرتبا از لحاظ زنگ زدگی و یا اجزای کهنه آنها بررسی کنید زیرا خطرناک هستند.

بازی فکری به کودکان کم رو و خجالتی کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی و تعامل با دیگران را یاد بگیرند. بازی فکری کودک باعث ایجاد صمیمت و تقویت روابط خانوادگی به ویژه رابطۀ پدر و مادر و کودک می‌شود. بازی های فکری کودکانه راه آسانی برای تشویق کودکان به انجام فعالیت‌های ذهنی هستند، ضمن آنکه این دسته از بازی ها زمینه را برای سلامت و پویایی مغز مهیا می‌کنند.

ماسه و آب دریا، ملات ساخت یک قلعه یا مجسمه را در اختیار کودک قرار می دهد. ماسه و آب دریا از بازی های خاص در هر سنی است، زیرا بافت شن به آن ها امکان خلق شکل های مختلف را می دهد؛ در نتیجه اعتماد به نفس آنها افزایش می یابد. با قدم زدن در راهروهای فروشگاه اسباب بازی محلی خود، ممکن است متوجه شکاف جنسیتی بزرگ شوید.