خرید اسباب بازی کودکان 6 سال دخترانه و پسرانه-توی لگو

به همین دلیل، بسیار مهم است که شما به عنوان والدین همه ابزارهای ممکن برای بازی خلاقانه را در اختیار فرزندان قرار دهید. به این ترتیب آن ها این فرصت را خواهند داشت زمینه استعداد خود را کشف کنند. اسباب بازی‌ هایی با جلوه‌ های بصری مانند لامپ گدازه، رقص نور و غیره. تمامی حق و حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دنیای اسباب بازی می باشد. خمیر جادویی اسلایم از محبوب ترین سرگرمی هایی است که میتواند کودکان را تشویق به خلق کند و سبب شکوفایی استعداد آنها شود. انواع لوازم اتاق برای کودکان شما متناسب با سلیقه و نیاز شما و فرزندانتان در فروشگاه توی ورلد موجود می باشد.

  • برای امنیت بیشتر، اطمینان حاصل کنید که جعبه ها منافذ تهویه برای هوای آزاد داشته باشند.
  • مثلاً «برای کودکان زیر 3 سال توصیه نمی شود.» یا «مقاوم در برابر آتش سوزی» یا «قابل شستشو با شوینده ها».
  • والدین با معرفی مشاغل به کودکان از سن پائین به آن‌ها کمک می‌کنند تا درک بهتری از مشاغل و به تدریج از آینده شغلی خود داشته باشند.
  • به دنبال اسباب ‌بازی‌ هایی باشید که حواس در حال رشد را درگیر کنند؛ مانند اسباب ‌بازی ‌هایی با رنگ‌های روشن، الگوهای ساده، بافت‌های مختلف، و صداهای جیرجیر یا تق تق.
  • به کودکان اسباب بازی های سنگین ندهید زیرا کودکان اغلب توانایی خود را در برداشتن اجسام سنگین یا بزرگ دست بالا می گیرند.

کودک در بازی‌های گروهی چگونگی تعامل، حل مساله، گفتگو و متقاعدسازی را می‌آموزد. به همین دلیل استفاده از اسباب بازی‌هایی که کودکان را به صورت گروهی با هم همراه می‌کنند نیز باید در کنار بازی‌های انفرادی مورد توجه قرار گیرند. به وسیله این نوع از اسباب بازی‌ها کودکان مهارت‌های گوناگونی از جمله رهبری، استدلال و متقاعدسازی را می‌آموزند.

ماسه و آب دریا، ملات ساخت یک قلعه یا مجسمه را در اختیار کودک قرار می دهد. ماسه و آب دریا از بازی های خاص در هر سنی است، زیرا بافت شن به آن ها امکان خلق شکل های مختلف را می دهد؛ در نتیجه اعتماد به نفس آنها افزایش می یابد. با قدم زدن در راهروهای فروشگاه اسباب بازی محلی خود، ممکن است متوجه شکاف جنسیتی بزرگ شوید.

اسباب بازی های مناسب کودکان اوتیسمی

بازی فکری به کودکان کم رو و خجالتی کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی و تعامل با دیگران را یاد بگیرند. بازی فکری کودک باعث ایجاد صمیمت و تقویت روابط خانوادگی به ویژه رابطۀ پدر و مادر و کودک می‌شود. بازی های فکری کودکانه راه آسانی برای تشویق کودکان به انجام فعالیت‌های ذهنی هستند، ضمن آنکه این دسته از بازی ها زمینه را برای سلامت و پویایی مغز مهیا می‌کنند.

انتخاب سن برای خرید اسباب بازی

بازی های فکری می تواند سبب رشد فکری و رشد خلاقیت در کودکان شده و توانایی های آنها را افزایش دهد. در فرایند بازی کودکان صبر و شکیبایی، رعایت نوبت و قوانین بازی را یاد می‌گیرند. در این بازی ساده و در عین حال جذاب، کودکان چگونگی مهارت های اجتماعی و ارتباطی با دیگران و هنر نقش آفرینی را فرا می‌گیرند و در نهایت اعتماد به نفس آن‌ها افزایش می‌یابد. اسباب بازی های برقی که به طرز نامناسبی ساخته، سیم پیچی یا استفاده می شوند، باعث برق گرفتگی یا سوختگی می شوند.

البته فراموش نکنید که هوش ابعاد و انواع گوناگونی دارد و هر بازی‌ای نیز موجب تقویت هوش کودکان نمی‌شود، ما در مقاله‌ای جداگانه به معرفی «بازی‌ های تقویت هوش کودکان» پرداخته‌ایم که اگر مایل باشید می‌توانید به آن مراجعه کنید. در تصمیم گیری برای اینکه چه اسباب بازی برای کودکان مناسب است، اسباب بازی هایی که تعامل را یاد مجله خبری اسباب بازی می دهند، گزینه خوبی هستند. بازی‌های تعاملی مانند پازل، بازی‌های رومیزی و دومینو به بچه‌های ۷ سال به بالا کمک می کنند تا با هم سن های خود بازی کنند. یک ویژگی اسباب‌بازی خوب این است که تا حد امکان در پیوند با زندگی واقعی و روزمره باشد. کودکان والدین خود را می‌بینند که هرروز با اشیایی کارهای روزانه را انجام می‌دهند.

این بازی دستور العمل و قوانین خاصی ندارد، تمام قوانین بازی را شما تعیین می‌کنید. از کودک خود بخواهید که ستون‌های چوبی را که همرنگ هستند در یک ردیف قرار دهند. در مسیر شغلی هم معمولا افرادی که بهتر می‌توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌کنند چراکه می‌دانند چگونه با دیگران گفتگو کرده، از نظرات خود دفاع کنند و یا با افراد دوست شوند. اسباب بازی هایی نظیر جغجغه، اسباب بازی های پرشده و دندان گیر، باید به اندازه ای بزرگ باشند که در گلوی کودک گیر نکنند. اسباب بازی های بیرون از خانه را مرتبا از لحاظ زنگ زدگی و یا اجزای کهنه آنها بررسی کنید زیرا خطرناک هستند.