جفت ارز دیجیتال چیست؟ بهترین جفت ارزهای سال ۲۰۲۱ برای ترید کدامند؟ رمزینکس بلاگ | حسینی فایننس

جفت ارز دیجیتال چیست؟ بهترین جفت ارزهای سال ۲۰۲۱ برای ترید کدامند؟ رمزینکس بلاگ | حسینی فایننس

در بازار به این توکن‌ها اصطلاحا ارزهای “کم ساتوشی” گفته می‌شود. منظور رمز ارزهایی است که قیمت جفت ارز آن‌ها به بیت کوین بسیار کوچک است. برای مثال، جفت ارز PHB/BTC در صرافی بایننس در حال حاضر نسبت ۰.۰۰۰۰۰۰۲۱ است، که برای راحتی به آن ۲۱ ساتوشی می‌گویند.

  • مشخصا ما به دنبال نشان دادن یک موقعیت آربیتراژ با توجیه اقتصادی نیستیم!
  • بنابراین اگر می خواهید یک جفت ارز اگزوتیک را معامله کنید، باید بیش از پیش محتاط باشید و جوانب مختلف را بسنجید.
  • همانطور که بیان کردیم، معمولا جفت ارز هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و میزان نقد شوندگی آن ها بسیار بالاست، در دسته ی ارز های محبوب قرار می hoseinifinance.com/blog گیرند.
  • گاهی اوقات شما قصد ندارید که ارزهای دیجیتال خود را به ریال تبدیل کنید، اما نگران نوسانات بازار هستید.
  • جفت ارز دیجیتال چیست؟ در این مقاله به معرفی مفهوم جفت ارزهای دیجیتال و Pairهای محتلف در بازار ارزهای دیجیتال پرداختیم.

مثلا جفت اتر / بیت کوین که با نماد ETH / BTC شناخته می‌شود، با نرخ خاصی می‌تواند کوین‌ها (ارزهای دیجیتال) اتر (اتریوم) و بیت کوین را با یکدیگر اصطلاحا اکسچنج (ترید یا تبادل) کند. ترید کردن و خرید و فروش جفت‌های اگزاتیک، کاربران را در دهانه ورود به بازار کشورهای نوظهور و در حال توسعه آسیایی و آفریقایی قرار می‌دهد. ارزهای اگزاتیک به اندازه ارزهای اصلی و حتی ارزهای کراس نیز معامله نمی‌شوند و این به معنای ضعف آن‌ها در نقدبودن در بازار است.

جفت ارز دیجیتال چه کاربردی دارد؟

جفت ارز، به ترکیب دو دارایی گفته می‌شود که می‌توان آن دو را به‌هم تبدیل کرد. در بازار ارزهای دیجیتال، برای نمایش جفت ارزها به دو دارایی دیجیتال نیاز داریم؛ که عموما برای نمایش نماد آن از علامت “/” یا “–” استفاده می‌شود. البته گاهی اوقات بدون هیچ فاصله، نماد دو رمز ارز پشت سرهم نوشته می‌شود. برای مثال جفت ارز بیت کوین و اتریوم را به این صورت نشان می‌دهیم؛ BTC/ETH یا BTC–ETH و یا BTCETH که هر سه شکل نمایش یک مفهوم دارد. در جفت ارزها، به ارزی که اول نمایش داده می‌شود، Base Currency یا ارز پایه و به ارزی بعدی، quote currency یا ارز دوم گفته می‌شود. جفت ارز چیست؟ ترید نمودن ارزهای دیجیتال با ماهیت دیگر معاملات دارایی‌هایی مانند کالا یا سهام شرکت‌ها بسیار متفاوت است.

جفت ارز چیست؟ معرفی انواع و نحوه استفاده از آنها در بازارهای مالی

در این مطلب، استراتژی معامله جفت ارز، نحوه استفاده و کسب درآمد از آن در بازار نزولی را بررسی خواهیم کرد. جفت ارزهایی که هیچکدام از دو ارز آنها دلار آمریکا نباشه، کراس نامیده میشن. بازار فارکس به عنوان نقدشونده ترین بازار مالی جهان امکان معاملات ارزی را فرراهم می کند. در این بازار بسیاری از بانک ها و موسسات مالی در کنار معامله گران شخصی به خرید و فروش مشغول هستند. جفت ارزهای EURUSD، GBPUSD و USDJPY مهمترین جفت ارزهای بازار جهانی هستند. برای مثال، نرخ تبدیل ارز USDCHF نشان می‌دهد که چند دلار آمریکا می‌تواند یک فرانک سوئیس را خریداری کند، یا چند فرانک سوئیس نیاز است تا بتوانید ۱ دلار آمریکا را بخرید.

همچنین استفاده از جفت ارز مناسب می‌تواند تأثیر بسزایی در کسب سود در بلندمدت داشته باشد. در انتها باید گفت که این مبحث یکی از مباحث پایه‌ای در دنیای بازارهای مالی بوده که در عین سادگی، داشتن درکی صحیح از آن می‌تواند منجر به سهولت استفاده از بازار رمزارزها شود. در کشور خودمان نیز مهم ترین ارز هایی که به صورت جفتی حضور دارند، دلار و ریال و یورو و ریال می باشد. اصلی ترین نقشی که این موضوع بازی می کند، این است که ارز ها با یکدیگر مقایسه و نرخی برای تبدیل آن ها به یکدیگر، بیان می شود. در فارکس بعد از جفت ارزها، معامله‌ی نماد طلا یا همان اونس جهانی طرفداران زیادی دارد. افراد زیادی هم به معامله‌ی نفت روی می‌آورند و افرادی نیز در پی معامله ارزهای دیجیتال هستند.