اسباب بازی کودک یک و دو ساله پسرانه و دخترانه-توی لگو

پخت و پز ساده و فعالیت های آماده سازی غذا برای توسعه مهارت های روزمره و خلاقیت عالی هستند. کودک با لگد زدن، پرتاب کردن یا غلتاندن توپ، انرژي خود را تخلیه می مجله خبری اسباب بازی کند و همچنین ارگان های حرکتی اش تقویت می شوند. خمیر های بازی از قدیم جزء بازی هایی بودند که این قابلیت رادارند تا ساعات طولانی کودکان را تشویق به خلق کند.

به طور کلی این بازی ها انرژي کودک را تخلیه می کنند از آن مهم تر، مهارت های ورزشی و بدنی او را تقویت می کنند. از بلوک ها می توان برای ساخت یک خانه، ساخت یک بزرگراه یا ایجاد یک ربات استفاده کرد. بچه ها با بلوک ها نقاشی می کنند یا فقط آن ها را به هم بکوبند تا موسیقی بسازند. در کنار رشد و شکوفایی در زمان مدرسه ابتدایی، زمان زیادی را صرف بازی می کنند. فعالیت های خلاقانه مختلف را کشف می کنند و در مورد آن ها یاد می گیرند، در آن زمان به یکی از آن ها علاقه مند می شوند.

  • بازی های فکری باعث میشوند که ذهن خلاق شود اگر از ذهن به اندازه کافی کار بکشید ازآلزایمر در زمان پیری هم در امان خواهید ماند ویا بهتر بگوییم ورزش مغز انسان بازی فکری است و برای تقویت ذهن و حافظه بسیار مفید است .
  • شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد اسباب بازی نقش بسیار مهمی در رشد کودک دارد؛ کودکان در هر سنی، از بازی با اسباب بازی ها و نقش های متفاوتی که در بازی های ساختگی خود دارند، بسیار لذت برده و چیزهای زیادی یاد می گیرند.
  • کودک یک ساله برای گرفتن اشیا از هر دو دست خود استفاده می کند و نمی توان در این دوره با اطمینان مشخص کرد که کودک چپ دست است یا راست دست.
  • ببینید آیا می تواند حدس بزند که کدام حیوان را در حالی که از آن تقلید می کند، انتخاب کرده است.
  • اسباب بازی کودکان 6 سال اگر بتواند مهارت های پیش از دبستان را تکمیل کند یک انتخاب هوشمندانه است.

دختر بچه ها اسباب بازی هایی متفاوت نسبت به پسرها دارند برخی از اسباب بازی ها در میان دختر بچه ها محبوبیت بیشتری دارند و متناسب با روحیات آنها طراحی شده است که آنها رادر دسته بندی اسباب بازی های دخترانه قرار دادیم. در بازی های فکری کودکان با مفاهیم کارگروهی، مشارکت و همکاری آشنا می‌شوند و آن را فرا می‌گیرند. به این ترتیب مهارت‌های شناختی کودک (مانند حافظه، توجه، استدلال، یادگیری ) در موقعیت‌های گوناگون تقویت می‌شود و درک بهتری از رفتار افراد و شرایط پیچیده خواهد داشت که این موضوع، عاملی مهم در انتخاب شغل و موفقیت در مسیر شغلی است. انتخاب دقیق اسباب بازی و نظارت بر کودکان در هنگام بازی، همیشه بهترین روش مراقبت از کودکان در مقابل صدمات ناشی از اسباب بازی به شمار می رود.

معمولاً اسباب بازی ها و جغجغه ها یا اسباب بازی های موزیکال برای نوزادان مناسب هستند! همچنین چیدن اسباب بازی ها در فضای باز و اسباب بازی های آموزشی و فکری، برای کودکان گزینه خوبی می باشند. سعی کنید برای کودکان پیش دبستانی، عروسک ها، بلوک، مداد رنگی و کتاب را انتخاب کنید؛ قطعاً کودکان بزرگتر از بادبادک، دوچرخه، پازل و بازی های رومیزی لذت خواهند برد.

آخرین نظرات

اسباب‌ بازی ‌ها و بازی ‌های زیادی وجود دارند که مهارت‌ها و توانایی‌های رشدی کودک از جمله رشد جسمی، شناختی، اجتماعی و عاطفی را افزایش می‌دهند. انتخاب اسباب بازی یا بازی مناسب می تواند استقلال، خلاقیت و کنجکاوی را افزایش دهد و در عین حال مهارت حل مسئله، احساسات و تعاملات اجتماعی را بهبود ببخشد. اسباب بازی هایی برای تقویت رشد مهارت های حل مسئله مانند بلوک‌های حسی به بچه ها کمک می‌کنند تا مهارت‌های حل مسئله را در تلاش برای ساختن بلوک‌ها توسعه دهند، زیرا برای بلوک ها و پازل ها، کودک شما باید از منطق و هوش خود استفاده کند. همه این راهکارها در پاسخ به اینکه چه اسباب بازی برای کودکان مناسب است، راه گشا هستند.

بازی مناسب کودکان دبستانی (7 تا سال

آموزش مهارت‌های مختلف به کودکان کار دشواری است، این کار تنها به طریق غیر مستقیم و در قالب بازی به صورت موثر امکان پذیر می‌باشد. مشاغل آینده بیش از پیش نیاز به افرادی خلاق خواهند داشت.در آینده ربات‌ها جایگزین بسیاری از افراد شاغل خواهند شد و آنچه میان افراد تفاوت ایجاد می‌کند میزان خلاقیت آنها است. بنابراین نیاز اصلی کسب و کارهای آینده نه توان فیزیکی و حتی میزان تحصیلات، که قدرت تفکر و خلاقیت خواهد بود. پس در انتخاب اسباب بازی به این موضوع نیز توجه کنید که آیا اجازه انعطاف و خلاقیت را به کودک می‌دهد یا صرفا یک دستورالعمل ثابت دارد. ویژگی اسباب بازی کودکان اسباب بازی هایی که طناب یا بند بلندی دارند برای نوزادان و کودکان کم سن و سال خطرناک اند زیرا ممکن است به دور گردن آنها بپیچند و باعث خفگی شوند. کودک با استفاده از اسباب بازی می تواند، خودش را در نقش های مختلف تصور کند.

وظایف والدین در قبال نوجوانان برای جلوگیری از مخالفت های نوجوانان با والدین

بانک بازی یه مرجع تخصصی معرفی و آموزش بازی و سرگرمی برای بچه ها از کودکی تا نوجوونیه. شما اینجا می تونید با انواع بازی های مناسب برای آموزش و سرگرمی بچه ها آشنا بشید. درمورد این بازی ها اطلاعات کامل به دست بیارید و حتی قبل از تهیه کردنشون اون ها رو یاد بگیرین.

این اتفاق باعث می شود که کودک حوصله اش سر برود و کودک دوست ندارد که بازی کسل کننده باشد. آنها چیزهای دیگری پیدا می کنند و با آنها سرگرم می شوند و اسباب بازی های کسل کننده در ته جعبه ی بازی رها می شوند. بهترین اسباب بازی ها نیازهای تخیلی کودک را برآورده می کنند و به چندین روش می تواند از آن استفاده کند و می توانند متنوع باشد. در اینجا ده اسباب بازی که باعث می شود توجه بچه ها به آن جلب شود معرفی می شوند. به طوریکه امروزه می توان در بسیاری از اسباب بازی فروشی ها، برخی از وسایل بازی را مشاهده کرد که برای بزرگسالان ساخته شده اند. برای مثال انواع پازل ها، بوردگیم ها و مواردی از این دست، بیشتر مورد پسند بزرگسالان هستند.

پوشش پلاستیکی روی اسباب بازی ها قبل از آنکه از بین بروند، باید دور ریخته شوند. مثلاً «برای کودکان زیر 3 سال توصیه نمی شود.» یا «مقاوم در برابر آتش سوزی» یا «قابل شستشو با شوینده ها». اسباب بازی هایی که برای تقویت رشد عاطفی و اجتماعی کودکان هستند، می توانند آنها را برای زندگی آینده و قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی مختلف آماده کنند. باید بدانید که برای افزایش ضریب هوشی کودکان، استفاده از اسباب بازی های آموزشی می تواند یاری رسان باشد. برای این گروه سنی از کودکان به دنبال اسباب بازی های مهارت ساز باشید؛ بچه های این سن از بازی با خاک رس، اسباب بازی های باتری دار، شابلون ها، آلات موسیقی ساده کودکان، کتاب ها و پازل های ۹ تا ۲۴ تکه ای بسیار لذت می برند.