اسباب بازی های مناسب کودکان اوتیسمی مرکز توانبخشی روشا-توی لگو

بازی های فکری می تواند سبب رشد فکری و رشد خلاقیت در کودکان شده و توانایی های آنها را افزایش دهد. در فرایند بازی کودکان صبر و شکیبایی، رعایت نوبت و قوانین بازی را یاد می‌گیرند. در این بازی ساده و در عین حال جذاب، کودکان چگونگی مهارت های اجتماعی و ارتباطی با دیگران و هنر نقش آفرینی را فرا می‌گیرند و در نهایت اعتماد به نفس آن‌ها افزایش می‌یابد. اسباب بازی های برقی که به طرز نامناسبی ساخته، سیم پیچی یا استفاده می شوند، باعث برق گرفتگی یا سوختگی می شوند.

  • والدین هم ضمن بازی با کودک، می‌توانند نحوه استفاده از ابزارها را به او آموزش دهند.
  • بازی کردن با این بلوک‌ های پازلی به بهبود درک ۳ بعدی، منطق و استدلال کودک کمک می کند.
  • با جستجوی اسباب بازی‌هایی که در مراحل مختلف رشد کودک سرگرم کننده باشند، می‌توانید این مشکل را حل کنید.
  • این اسباب بازی کودکانه جدید کمک می‌کند که فرزند شما تمرکز خود را حفظ کند و یاد بگیرد که چگونه تمرکز بیشتری روی انجام فعالیت و رفتارهای خود داشته باشد.
  • فروشگاه اینترنتی بازی فکری رایاد ارائه دهنده انواع بازی های فکری کودکان می‌باشد.

بازی فکری به کودکان کم رو و خجالتی کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی و تعامل با دیگران را یاد بگیرند. بازی فکری کودک باعث ایجاد صمیمت و تقویت روابط خانوادگی به ویژه رابطۀ پدر و مادر و کودک می‌شود. بازی های فکری کودکانه راه آسانی برای تشویق کودکان به انجام فعالیت‌های ذهنی هستند، ضمن آنکه این دسته از بازی ها زمینه را برای سلامت و پویایی مغز مهیا می‌کنند.

علت ترس یا غریبی کردن در کودکان چیست و چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

البته فراموش نکنید که هوش ابعاد و انواع گوناگونی دارد و هر بازی‌ای نیز موجب تقویت هوش کودکان نمی‌شود، ما در مقاله‌ای جداگانه به معرفی «بازی‌ های تقویت هوش کودکان» پرداخته‌ایم که اگر مایل باشید می‌توانید به آن مراجعه کنید. در تصمیم گیری برای اینکه چه اسباب بازی برای کودکان مناسب است، اسباب بازی هایی که تعامل را یاد می دهند، گزینه خوبی هستند. بازی‌های تعاملی مانند پازل، بازی‌های رومیزی و دومینو به بچه‌های ۷ سال به بالا کمک می کنند تا با هم سن های خود بازی کنند. یک ویژگی اسباب‌بازی خوب این است که تا حد امکان در پیوند با زندگی واقعی و روزمره باشد. کودکان والدین خود را می‌بینند که هرروز با اشیایی کارهای روزانه را انجام می‌دهند.

رابرت دنیرو بازیگر سریال «آقای طبیعی» شذ

این بازی دستور العمل و قوانین خاصی ندارد، تمام قوانین بازی را شما تعیین می‌کنید. از کودک خود بخواهید که ستون‌های چوبی را که همرنگ هستند در یک ردیف قرار دهند. در مسیر شغلی هم معمولا افرادی که بهتر می‌توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌کنند چراکه می‌دانند چگونه مجله خبری اسباب بازی با دیگران گفتگو کرده، از نظرات خود دفاع کنند و یا با افراد دوست شوند. اسباب بازی هایی نظیر جغجغه، اسباب بازی های پرشده و دندان گیر، باید به اندازه ای بزرگ باشند که در گلوی کودک گیر نکنند. اسباب بازی های بیرون از خانه را مرتبا از لحاظ زنگ زدگی و یا اجزای کهنه آنها بررسی کنید زیرا خطرناک هستند.

انتخاب سن برای خرید اسباب بازی

کودک در بازی‌های گروهی چگونگی تعامل، حل مساله، گفتگو و متقاعدسازی را می‌آموزد. به همین دلیل استفاده از اسباب بازی‌هایی که کودکان را به صورت گروهی با هم همراه می‌کنند نیز باید در کنار بازی‌های انفرادی مورد توجه قرار گیرند. به وسیله این نوع از اسباب بازی‌ها کودکان مهارت‌های گوناگونی از جمله رهبری، استدلال و متقاعدسازی را می‌آموزند.